Стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка навчається
Сімейним кодексом України передбачено принцип рівності прав та обов`язків батьків: брати участь у матеріальних витратах зобов`язані обоє з батьків, незалежно від того, з ким із них проживає дитина.
Рішення суду про стягнення аліментів на утримання дитини до досягнення нею 18-річного віку втрачає свою силу із настанням повноліття дочки або сина. Але, за певних обставин, аліменти можна стягувати і до досягнення дитиною 23-річного віку.
Обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку/сина виникає за обов`язкової сукупності таких юридичних фактів:
|
Стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання є одним із способів захисту інтересів дитини, забезпечення одержання нею коштів, необхідних для її життєдіяльності, оскільки на період навчання вона не має самостійного заробітку та потребує матеріальної допомоги з боку батьків, які зобов`язані утримувати своїх повнолітніх дітей, що продовжують навчатися, до досягнення ними двадцяти трьох років.
З позовом про стягнення аліментів на повнолітню дитину мають право звернутися:
- той з батьків, з ким проживає дочка, син, які продовжують навчання;
- дочка, син, які продовжують навчання.
При визначенні розміру аліментів суд враховує вартість навчання, вартість підручників, проїзду до навчального закладу, проживання за місцем його знаходження, стан здоров`я та матеріальне становище як дитини, так і платника аліментів та інші обставини, що мають істотне значення
Слід звернути увагу на те, що право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Адвокат по сімейному праву в Івано-Франківську Катерина Руденька допоможе Вам отримати рішення про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка навчається, для повного забезпечення дочки чи сина під час здобуття освіти.